Cuma , Temmuz 23 2021
AnaSayfa / Şile Sanyo Klima Montaj Servisi

Şile Sanyo Klima Montaj Servisi

Şile Sanyo Klima Montaj Servisi

Klima Montajı ürünü alırken gösterdiğimiz hassasiyet kadar önem verilmesi gereken bir konudur. Klimanın kalitesi, özelliği, performansı ne kadar iyi olursa olsun, doğru yapılmamış bir montaj tüm bu özellikleri aşağı çekebilir.

Montajın doğru yapılması birçok şartı yerine getirmekle olur. Ancak bu şekilde klimamızdan tüm özellikleri ile en doğru şekilde verim alabiliriz. Ufak bir montaj hatası kalıcı arızalara, verimsizliğe, fazla enerji tüketimine sebep olabilir.

Biz de firma olarak, en kaliteli malzemeler ile en doğru şekilde tecrübeli ekibimizle montaj hizmeti veriyoruz.

Klima Montajı Aşamaları

EKİP KALİTESİ; bilgi birikimi yüksek, tecrübesi olan bir personelin montaj yapması en önemli konudur. Firma olarak yıllık tecrübe birikimini, personellerimize verdiğimiz eğitimler ile en yüksek kalitede montaj hizmeti vermekteyiz.

ÜRÜNÜ TANIMAK; doğru bir montaj için ürünü tanımak çok önemlidir. Çalışma sistemi, üretim teknolojisi, özellikleri, hassas noktaları, kullanılması gereken malzemeler bilinmelidir. Firma olarak tüm marka ve modeller analiz edilerek düzenli eğitimler personelimize verilmektedir.

VERİMLİLİK KONTROLÜ; her klimanın bir kapasitesi vardır. Her ne kadar satış aşamasında bu ölçümler dikkate alınsa da bazen eksik bilgi sebebi ile ortama uygun olmayan modeller alınmış olabilir. Bundan dolayı alınan model ve kapasitenin montaj yapılacak yaşama alanına uygun olmadığı ölçümler ile tespit edilir. Eğer ki uygun değilse montaj ertelenir ve değişim tavsiye edilir.

YER TESPİTİ; montaj yapılacak yaşam alanının en doğru şekilde tespiti yapılır. Gerek verimlilik olarak gerekse de görsel anlamda en uygun yer seçilir.

DOĞRU MALZEME KULLANMAK; montaj malzemesi klima verimliliğini direk etkileyen bir unsurdur. Birincisi kullanılacak malzemenin klima modeline uygun olması gereklidir. İkinci konu kaliteli malzeme seçimidir. Servis olarak en kaliteli malzemeler ile ürüne uygun şekilde seçim yapılmaktadır.

Montaj Aşamaları

Öncelikle ortam verimliliği test edilir

Yer seçimi yapılır

İç ünite doğru şekilde doğru yere montaj yapılır

Dış ünite, iç ünite ile dengeli olarak montaj yapılır

Boru ve drenaj hattı döşenir

İç ünite elektrik tesisatı döşenir

Gaz kontrolü yapılır ve gerekli hallerde takviye edilir

Çalışma öncesi son kontroller yapılır

Çalıştırılır ve test edilir

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ; hizmetin en önemli aşaması hizmet alan müşterinin memnuniyetidir. Klima Montajında da almış olduğu ürün en verimli çalışacak şekilde, kaliteli malzemeler ile montaj edilir. Çalışması ve verimliliği test edilir. Bir önemli konu da yaşam alanlarımızda olan montajın ortam kirliliği oluşturmaması. Sarkan kablolar, güzel durmayan boru geçişi olumsuz durumlardır. Servis olarak ortam estetiğini bozmadan, görsel olarak ta kaliteyi yakalayarak montaj yapmaktayız.

MONTAJ HİZMETİ VERDİĞİMİZ MODELLER; servis olarak tüm marka ve modellere montaj hizmeti vermekteyiz. Duvar tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, Kanallı klima, Inverter klima, Yer tipi klima, Tavan tipi klima, Multi tip klima modellerinin en kaliteli şekilde montajı yapılmaktadır.

MONTAJDA YAPILAN HATALAR; montaj aşamasında genel olarak yapılan hatalar, yanlış sigorta kullanımı, kod farkı, yanlış kablo kesiti, uygun olmayan elektrik voltajıdır. Kaliteli ve tecrübeli ekibimizle bu konuları da dikkate alarak teknik anlamda en doğru montaj hizmetini vermekteyiz.

Klima Montajı ürünün kalitesi kadar, fiyatı kadar, özellikleri kadar dikkat edilmesi gereken konudur. Profesyonel, hızlı, tecrübeli ekibimizle; en yüksek verimi alabileceğimiz montaj malzemesi seçimi ile hizmetinizdeyiz.

Şile Klima Montajı

Uygun yere, uygun şekillerde yapılmayan klima montajları bazen farkına varılan, bazen de farkına varılmayan birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bu nedenle klima montaj işlemleri alanında uzman yetkili servislerce yapılmalıdır.

Doğru Keşif ve Ürün Tipi Seçimi

Klima montaj servisleri, işlem yapılacak alanı önceden keşfeder, meydana çıkabilecek problemler için tedbir alır ve kullanıcılara alternatifler sunar. Bu sayede de yaşam alanlarının avantajlı bir şekilde değerlendirilmesi için keşif işlemleri sonucunda kişilere ön bilgiler de verilmiş olur.

Klima montaj servisi; coğrafi bölgeye ve kullanım alanının büyüklüğüne göre kapasite tespiti için yapılmaktadır. Ayrıca kullanıcın sağlığı ve konforu açısından işlemin nereye yapılacağı üzerinde de karar kılınmış olur. Engeller ve yapılması gerekenler belirlenir.

Montaj yerinin belirlenmesi

Doğru bakır boru ve drenaj tesisatı

Doğru arındırma ve vakumlama

Doğru soğutkan şarjı

Uygun voltaj

Çalıştırma öncesi yapılması gereken kontroller

Çalıştırdıktan sonra alınan değerlerin, katalog verileriyle uyumunun kontrolü

Doğru ve eksiksiz monte edilen klimalar, sizlere uzun ömürlü kullanımlar sunmakta. Alanında uzman ekiplerle çalışarak hem cihazınızı hem de yaşam alanınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

Şile Klima Montajı

Öncelikle klimamontajı yapılacak iç ve dış ünitelerin yeri belirlendikten sonra btu değerine göre belirlenen çaptaki bakır boruların tesisat çekiminden önce ısı kaybını önlemek için izole giydirilir. İç ve dış üniteler arası haberleşme sağlayan sinyal kablosu ve şebeke elektrik tesisat kablolama işlemi gerçekleştirili. Su gideri için drenaj hortumuda bakırboru tesisatı ile birlikte çekilir. Görsellik ve dizayn açısından tesisat boruları, sinyal, elektrik kabloları dekoratif bant ile sarılır.

Şile Klima Montaj Firması

GZB klima teknik servisi sektröründe faaliyet gösteren firmamız, İstanbul ilçelerinde klima tamir, arıza, Montaj ve montajı sektöründe öncü olan GZB Teknik Servis firmamız alanında deneyimli ekip ve profesyonel kadrosuyla İstanbul’un tüm bölge ve semtlerine yönelik Arçelik Beko Daikin LG Vestel Airfel Sharp Bosch Diamond Siemens Demirdöküm Profilo Regal Samsung Alarko Sunny Toshiba ECA Viessmann Vaillant Panasonic ve daha birçok markaların kapsamında özel teknik servisi statüsünde Klima Servisi hizmeti sunmaktayız.

Şile Klima Montaj Servisi

Şile Klima Montajı

Klimamontajı doğrudan klimanızın ömrünü ve verimini etkileyen önemli bir etkendir. Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla alabilmektesiniz. Klimanız görevini yerine getirmek için ortam ısısını yanlış bir noktadan kontrol ettikçe klimanızın ömrü kısalmaktadır. Kullandığınız klimanın BTU değerine göre ve monte edileceği ortamda en uygun yeri seçmenizde size yardımcı olmaktadır. İstanbul geneline alanlarında uzman teknik personelimizle size Klima Montajı konusunda her marka klima ve ortamda hizmet vermekteyiz.

Şile Klima Montaj Fiyatları

Teknik servis firması olarak İstanbul ilçelerinde klima montaj, sökme, takma, yer değiştirme, tamir, Montaj, arıza servisi işlerinizde Usta Klimacı klima montaj firması olarak hizmetlerimiz; klima montaj istanbul, Klima montaj servisi, klimamontajı, klima montaj fiyatları, klima montaj ücreti, Klima Montajı fiyatı, klima sökme ücreti, demontaj fiyatı, sökme takma ücreti, klima demontaj ücreti, usta klimacı, tamir, Montaj, onarım, servis, tamirci, montaj, montajı, sökme, takma ve Klima Montaj Fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Şile Klima Montajı

Klimamontajı önemli bir unsurdur. Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla karşılaşabilirsiniz.

Şile Klima Montaj Servisi

Klima montaj yapılmadan önce cihazı çalıştıracak elektrik kablo kesitini, otomatik sigorta değerini, ünitelerin konulacak yerin uygunluğu seçimine dikkat etmelidir.

İç Ünite Monte Yeri Seçim Kriterleri:

Drenaj suyu tahrik doğal akışı ile tahliye edilebilmelidir.

Ünitelerin monte yeri parlayıcı/yanıcı gazların yakınında olmamalıdır.

Monte edileceği yer, direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

İç ünitenin asılacağı yer, ünite ağırlığını taşıyabilecek bir yapıya sahip olmalıdır.

Üniteler, sistemin genel performansını etkileyebilecek ısı kaynaklarının yanlarına yerleştirilmemelidir.

Klimanın mekânı kullanan insanların üzerine direkt olarak üflemesi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

İç ünitenin monte edileceği yer ve bırakılacak boşluklar konusunda teknik dokümanlara ve kılavuza bakılmalıdır.

Üniteler mutka, banyo, çamaşırhane, vb. gibi aşırı nemli ortamlara monte edilmemelidir. Aşırı nem sistem performansını azaltabilir.

Şile Klima Montajı Fiyatı

Yıllardır soğutma-ısıtma sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten memnuniyet duyan klima montaj firması usta klimacı GZB TEKNİK SERVİSİ her türlü tamir, Montaj, onarım, servis, tamirci, sökme, takma, yer değiştirme ve arıza servisi hizmetlerinde yanınızdadır.

İÇERİK

Klima Montaj İstanbul

Her Marka Ve Model Duvar Tipi – Yer Tipi – Tavan Tipi – Asma Tavan Tipleri – Kanallı Tipler – Salon Tipleri – Mobil taşınabilir Tip Klimaların, Klima Montajı ve Klima Montaj Servisinde Garantili Hizmet Sunmaktayız.

Klima Montaj Servisi – Yetkili Servis Merkezi Aynı Gün Çözüm

Uluslararası kalite standartlarıyla yıllardır Klima Montajında uzman kadrolardan birine sahip olan yetkili servis merkezimiz yaşam alanlarınıza kalite getirmeye devam ediyor. klima montaj ayrıcalığını evlerinize getiriyor.

Evlerinize, iş yerlerinize ve mekanlarınıza montajı yapılacak olan klimalarınızın yüksek verimde çalışmasını istiyorsanız cihazınızın kapasitesini ve verimliliğini düşürmeyecek olan Klima Montajı hizmetlerine başvurmalısınız. klimanızın hastalıklara sebebiyet vermemesi, konforunuzu kaçırmaması, sık sık arızalanmaması, çevreye zarar vermemesi için işin klima montaj uzmanlarından destek almalısınız.

Klima Montajını Yetkili Servise Yaptırırsanız

Klimanızın montajını doğru yere yaptırırsınız.

Cihazınızın ömrünü uzatırsınız.

Sağlığınızı tehlikeye atmazsınız.

Kaliteli ve güvenilir hizmet alırsınız.

Yaşam alanlarınızı daha verimli iklimlendirirsiniz.

Klimanızdan yüksek performans sağlarsınız.

Tasarruflu kullanım elde edersiniz.

Cihazınızın arızalanma riskini azaltırsınız.

Klima Montajını Yetkili Servise Yaptırmazsanız

Klimanızın montajı yanlış yere yapılabilir.

Klimanız sürekli arızalanabilir.

Klimanızın ömrü kısalır.

Cihazınızın verimi düşer.

Can ve mal güvenliğiniz tehlikede olur.

Bütçenize zarar verirsiniz.

Klimanızı olması gerektiği gibi kullanamazsınız.

Harcadığınız enerji ve fatura miktarlarınız artar.

Sıkça Sorulan Sorular

Yetkili servis dışında Klima Montajı hizmeti alırsak ne olur?

Yanlış Klima Montajı ne gibi zararlara neden olur?

klima montaj fiyatları ne kadardır?

klima montaj fiyatları klimanızın türüne, iç ve dış ünite sayısına göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için klima servis fiyatları sayfamızdaki montaj ücretleri tablosundan yararlanabilirsiniz.

Klima Montajını neden yetkili servis yapmalıdır?

klima servisi ekiplerimizle klimanızın kullanım süresini belirleyen montaj uygulamalarında ön keşiften ilk çalıştırma değerlerinin kontrolüne kadar sizlere aradığınız klima yetkili servis desteğini veriyoruz. İşlem yapılacak mekanın keşfini tamamladıktan sonra ideal klima montaj alanı oluşturup ortaya çıkabilecek problemler için tedbir alıyor ve bu sayede yaşam alanlarınızın avantajlı bir şekilde iklimlendirilmesini sağlıyoruz. Çevreye dost ve güvenliğinizi koruyan sorunsuz klima montaj hizmetleri veriyoruz.

Cihazınızın nereye monte edileceğini kapsayan Klima Montajı uygulamalarında planlı ve stratejik çalışan klima servisi olarak sizlere uzun ömürlü ve dayanıklı klimalar sunuyoruz. Dilerseniz klima Montaj uygulamalarımız ile cihazınızın ömrünü uzatıyoruz.

Klima Montajı hakkında detaylı bilgi almak için klima servisi çağrı merkezi numaralarımızı arayınız.

Şile Klima Montajı

Klima Montajı kullanım alışkanlığı ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlamıştır. Pazardaki ürün/fiyat çeşitliliği ve marka bolluğu karşısında tüketicilerimiz karar verme süresince oldukça zorlanmaktadır.Klima montaj fiyatları hakkında bilgi almak ve üçretleri öğrenmek için tıklayın.

Bir konfor aracı olarak satın alınan klimalarda Türkiye’nin iklim koşullarına ve iklimlendirilmek istenen mekâna uygun cihazın seçilmemiş olması ve bunun akabinde de doğru klima montaj hizmetinin alınamamış olması gibi nedenlerle tüketici zor duruma düşmekte ve memnuniyet seviyesi çok alt seviyede kalmaktadır.

Klima Montajının belirlenmesinde birçok önemli etken rol oynamaktadır. Yanlış bir şekilde klima montaj işleminin gerçekleşmesi verimliliği düşürmektedir.

Klima Montajı, konusunda eğitimli profesyonel teknik servis ekibimiz tarafından yapılırken öncelikle ev veya iş yerinize uygun yer belirlenmekte ve klima montaj işlemi garantili bir şekilde gerçekleştirilmektedir.Klima Montaj Servisi en ucuz fiyatlarla en profesyonel Klima Montajı

Şile Klima Montaj Servisi olarak hizmet veren GZB Teknik en ekonomik klima montaj servis fiyatları ile 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile kullanıcılarının tüm isteklerine cevap vererek sektöründe öncü rol oynamaktadır.

Her marka için Her yere Klima Montaj Servis Hizmeti

Şile Arçelik Klima Montaj Servisi – Şile Akai Klima Montaj Servisi – Şile Airfel Klima Montaj Servisi – Şile Arrow Klima Montaj Servisi – Şile Alarko Klima Montaj Servisi – Şile Acson Klima Montaj Servisi – Şile Amcor Klima Montaj Servisi – Şile Airwell Klima Montaj Servisi – Şile Altus Klima Montaj Servisi – Şile Aura Klima Montaj Servisi – Şile Americool Klima Montaj Servisi – Şile Auer Klima Montaj Servisi – Şile Bosch Klima Montaj Servisi – Şile Baymak Klima Montaj Servisi – Şile Baxi Klima Montaj Servisi – Şile Baykan Klima Montaj Servisi – Şile Beko Klima Montaj Servisi – Şile Buderus Klima Montaj Servisi – Şile Cartel Klima Montaj Servisi – Şile Carrier Klima Montaj Servisi – Şile Sanyo Klima Montaj Servisi – Şile Sharp Klima Montaj Servisi – Şile Samsung Klima Montaj Servisi – Şile Shiro Klima Montaj Servisi – Şile Siemens Klima Montaj Servisi – Şile Sigma Klima Montaj Servisi – Şile Summer Klima Montaj Servisi – Şile Frigidaire Klima Montaj Servisi – Şile Wesper Klima Montaj Servisi – Şile Seikon Klima Montaj Servisi – Şile Frico Klima Montaj Servisi – Şile Oreon Klima Montaj Servisi – Lennox Klima Montaj Servisi – Daiku Klima Montaj Servisi – Daikin Klima Montaj Servisi – Demirdöküm Klima Montaj Servisi – Şile Denki Klima Montaj Servisi – Şile Daimont Klima Montaj Servisi – Şile Velena Klima Montaj Servisi – Şile Electra Klima Montaj Servisi – Şile Electrolux Klima Montaj Servisi – Şile Faico Klima Montaj Servisi – Şile Falke Klima Montaj Servisi – Şile Fuji Klima Montaj Servisi – Şile Ferroli Klima Montaj Servisi – Şile Salontipi Klima Montaj Servisi – Şile Fuji Electric Klima Montaj Servisi – Şile Funai Klima Montaj Servisi – Şile Galanz Klima Montaj Servisi – Şile General Klima Montaj Servisi – Şile Generalelectric Klima Montaj Servisi – Şile Sunny Klima Montaj Servisi – Şile Sanyo Klima Montaj Servisi – Şile Tobo Klima Montaj Servisi – Şile Toyo Klima Montaj Servisi – Şile Toshiba Klima Montaj Servisi – Şile Trane Klima Montaj Servisi – Şile Trimax Klima Montaj Servisi – Şile Hicon Klima Montaj Servisi – Şile Regal Klima Montaj Servisi – Şile Well Klima Montaj Servisi – Şile Teba Klima Montaj Servisi – Şile Zibro Klima Montaj Servisi – Şile Siesta Klima Montaj Servisi – Şile Fancoil Klima Montaj Servisi – Şile Contek Klima Montaj Servisi – Şile Goddman Klima Montaj Servisi – Şile Gree Klima Montaj Servisi – Şile Hier Klima Montaj Servisi – Şile Hitachi Klima Montaj Servisi – Şile Huyundai Klima Montaj Servisi – Şile Kelon Klima Montaj Servisi – Şile Kolin Klima Montaj Servisi – Şile LG Klima Montaj Servisi – Şile Midea Klima Montaj Servisi – Şile Mitsubishi Klima Montaj Servisi – Şile Mitsui Klima Montaj Servisi – Şile Panasonic Klima Montaj Servisi – Şile Panda Klima Montaj Servisi – Şile Rubenis Klima Montaj Servisi – Şile Raks Klima Montaj Servisi – Şile Samui Klima Montaj Servisi – Şile Flores Klima Montaj Servisi – Şile Tronic Klima Montaj Servisi – Şile Unionair Klima Montaj Servisi – Şile Vestel Klima Montaj Servisi – Şile York Klima Montaj Servisi – Şile Zass Klima Montaj Servisi – Şile Zen Klima Montaj Servisi – Şile Westinghouse Klima Montaj Servisi – Şile Seg Klima Montaj Servisi – Şile LG Beko Klima Montaj Servisi – Şile Weili Klima Montaj Servisi – Şile Tavantipi Klima Montaj Servisi – Şile Kanallı Klima Montaj Servisi – Daylux Klima Montaj Servisi

Şile – Beykoz – Çekmeköy – Kadıköy – Kartal – Maltepe – Pendik – Sancaktepe – Sultanbeyli – Tuzla – Ümraniye – Üsküdar Klima Montaj Servisi

işlemlerinden Klima Montajını veya de montajını uzman ekibimize ve güler yüzlü servis teknisyenlerimize GARANTİLİ bir şekilde yaptırmak için (216) 376 4 376 veya 0532 056 4 376 nolu telefonları arayabilirsiniz.

En ekonomik fiyatlar ve ödeme koşulları ile klima montaj servis hizmeti veren İklim Plus Klima, müşteri memnuniyeti yaratan iyi hizmetini İstanbul’un her semtine 7 / 24 sağlıyor.

UYARI!

Klima Montaj Servisi işlemleri mutlaka yetkili teknisyenler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde klima montaj servis işlemi garanti kapsamı dışında kalabilir ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Klima Montajı nasıl yapılır.

Doğru Klima Montajı

Klima İç Ünite Montaj Yeri Seçim Kriterleri

Drenaj hattı için inceleme yapılmalıdır. Drenaj tesisatı pis su tesisatına verilmemelidir. Drenaj suyu tahrik doğal akışı ile tahliye edilebilmelidir.

Klimanın mekânı kullanan insanların üzerine direkt olarak üflemesi sağlık sorunlarına yol açacaktır. Klima montaj yeri bu kıstas göz önüne alınarak seçilmelidir.

İç ünitenin monte edileceği yer ve bırakılacak boşluklar konusunda teknik dokümanlara ve kılavuza bakılmalıdır.

İç ünitenin asılacağı yer, ağırlığını çekebilecek bir yapıya sahip olmalıdır.

Ünitelerin yerleşim yerleri yanıcı gazların yakınında olmamalıdır.

Klima montaj edileceği yer, direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

Cihazı mutfak ve mutfak cihazlarının bulunduğu ve yağlı olan ortamlarda kullanılmamalıdır. Kuaför ve benzeri mekânlarda kullanımı durumunda klima temizliğine özel özen gösterilmelidir.

Yerleşim yapılacak olan mekânda yüksek frekans yayan makinelerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Böyle bir ortama yapılan Klima Montajı yerleştirilen bir cihazda ciddi elektronik ve elektrik devre arızaları oluşabilir.

İç üniteler, sistemin genel performansını etkileyecek ısı kaynaklarının yakınına yerleştirilmemelidir.

İç üniteler çamaşırhane, mutfak vb. gibi aşırı nemli ortamlara monte edilmemelidir. Aşırı nem sistem performansını azaltır.

Klima Dış Ünite Montaj Yeri Seçim Kriterleri

Şile Klima Montaj Servisi Dış üniteyi, dış ortam havasının üzerinden rahatça dolaşabileceği bir yere yerleştirilmelidir.

Dış ünite, kolayca servis verilebilmesi, Klima Montajı ve gerektiğinde de-montajının rahatça yapılabilmesi için en uygun yere monte edilmelidir.

Sistem performansı ve ilk yatırım maliyeti açısından bakır boru tesisatının en kısa olacağı yer seçilmelidir.

Üniteler, yazın mümkün olduğunca gölgede, kışın da korunaklı kalabilecek bölgelere Klima Montajı yapılmalıdır.

Üniteler direkt güneş ışığına ve rüzgâra maruz kalabilecek yerlere yerleştirilmemelidir. Eğer yerleştirilmek zorunda kalınıyorsa önlemler düşünülmeli, gerekirse şekli değiştirilmelidir. Hava akışına engel teşkil etmeyen kör bir nokta idealdir. Klima Montaj Servisi tarafından tüm hesaplamalar doğru bir şekilde gerçekleştirilir.

Isı kaynaklarına, diğer klima cihazlarının üfleme ağızlarına, egzoz fanlarına, buhar ve yanıcı gaz kaynaklarına yakın montajdan kaçınılmalıdır.

Cihazlar direkt olarak toprak zemine ve eğik şekilde monte edilmemelidir.

Üniteler bina cephelerine ve/veya insanların altından geçebileceği yerlere monte ediliyorlarsa drenaj hattı çekilmelidir.

Klima Montajında dikkat edilmesi gerekenler

Klima Montaj Servisi yapmadan önce cihazın çalışacağı gerilimi(voltaj), kablo kesintisini, cihazı koruyan otomatik sigorta değerini, iç ve dış ünitenin konulacak yerin uygunluğu seçimine dikkat etmelidir.

İç ünite yerine asılmalı ve sabitlenmeli, dış ünitenin zemine veya şase (konsol) üzerine kauçuk takozlarla sabitlenmelidir.

Klima Montaj Servisi tarafından izolasyonlu bakır boru hattı, tekniğine uygun elektrik ara tesisatı ve gırtlaklı borudan imal edilmiş drenaj hattı birlikte tümü dekoratif bant ile sarılmalı, düzgün bir hat oluşturacak şekilde sabitleme kelepçesi (1,5 m. arayla) ile duvara bağlanmalıdır.

Klima Montaj Servisi tarafından Bakır tesisatı yekpare boru ile kaynaksız çekilmeli, kaynak gerektiren durumlarda boru içinden “azot gazı geçirilerek” tamamlanmalı, ara tesisatın geçmesi gereken duvar vb. engeller delinmeli, ara tesisat ünitelere bağlanmalı, ara tesisat N2 (azot) ile kaçak kontrolü yapmalıdır.

Klima Montaj Servisi bakır boru hattı geçiş yeri için dolgu malzemesi kullanılmalıdır.

Klima Montaj Servisi, Montaj bittikten sonra cihazı en az 6 m3/h vakum pompasıyla; en az aşağıdaki sürelerde vakumlamalı Süre vakum cihazının kapasite büyüklüğüne göre uzayıp kısalabilir :

6000-17500 BTU/h : 20 dakika

18000-30000 BTU/h : 40 dakika

31000-48000 BTU/h : 60 dakika

49000-60000 BTU/h : 70 dakika

61000-100000 BTU/h : 100 dakika

Klima ilk çalışmaya başladığında, ilk kalkış gerilimi ölçülmeli, bir kaç dakika sonra çalışma gerilimi (voltaj) ölçülmeli ve uygunluğu kontrol edilmelidir. Klima Montaj Servisi elemanları teknik bilgileri ile her zaman doğru sonuçlara ulaşarak sizi düşünür.

Klimalar çalıştıktan 20 dakika sonra performans çalışma değerlerine ulaşabilmektedir. Bu nedenle cihazın çalışmasının üzerinden 20 dakika geçtikten sonra, çalışma esnasındaki gerilimi (voltajı), basınç değerleri, üfleme ve emiş sıcaklıkları ölçmeli ve Klima montaj servis formuna işlenmelidir.

Teslimat

Şile Klima Montaj Servisi müşterilerinin talebi üzerine yapılan ve kurallarına uyulamayan durumlar, servis formunda ayrıntılı olarak belirtilmeli ve müşteri imzası alınmalıdır.

Klimanın kullanımı, Montajı hakkında müşteri sözlü olarak bilgilendirilmelidir.

Şile Klima Montajı Servis formuna model, iç ve dış ünitenin seri numaraları, müşteri iletişim bilgileri ve görülen aksaklıklar mutlaka eksiksiz ve doğru şekilde yazılmalıdır.

Müşteri iletişim bilgileri, Klima Montaj Servisi görevlileri tarafından kaydı takiben yapılan müşteri anketlerinde kontrol edilmektedir. Herhangi bir uygunsuzluk yaşanmaması için azami özenle bilgiler temin edilip kaydedilmelidir.

Garanti belgesi Yetkili Satıcı tarafından hazırlanmamışsa, düzenlenmelidir.

Düzenlenen servis formu servis teknisyenin imzasından sonra, mutlaka müşteriye imzalatılmalıdır.

Servis formunun müşteri nüshası ve garanti belgesi müşteriye teslim edilmelidir.

Şile Klima Montaj Servisi elemanları tarafından Kullanma kılavuzu müşteriye teslim edilmelidir.

Klima Montajı yapılan cihaz garanti işlemlerinin takibi için ISP’ye girilmelidir.

Call Now ButtonŞİLE KLİMA SERVİSİ