Pazartesi , Haziran 21 2021
AnaSayfa / Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza ve Hata Kodu

Airfel Klima Arıza Ve Hata Kodları Bilgi Amacı İle Paylaşılmış Olup. Klima Servis Teknisyenleri Dışında Cihaza Müdehale Edilmemesi Gereklidir.

Airfel klima E1,E2, E3, E4, E5, E6, E7 arıza ve hata kodu açıklamaları..

Airfel Klima POWER Sürekli Yanıyor

İç ünite hava emiş sensörü (oda sensörü) arızası

Airfel Klima POWER Sürekli Yanıyor TIMER:

4 Kez Yanıp Sönüyor İç ünite boru sensörü (evaporatör sensörü) arızası

Airfel Klima POWER3 Kez Yanıp Sönüyor :

Drenaj pompası arızası

Airfel Klima E1 Arıza Kodu

E1 arıza kodu, Airfel klimalarında bulunan kompresörün kendisini yüksek basınca karşı korumaya alması şeklinde açıklanmaktadır. Bu arızaya bağlı yapılacak olan neden ve çözümler ise, iç ünite ve dış ünitelerin kirli olmasından dolayı temizlenmesi gerektiği, soğutucunun akışkanlık miktarının kontrol edilmesi gerektiği ve bakır boru kurulumunun kontrol edilmesi gerektiğini anlatan arıza kodudur.

Airfel Klima E2 Arıza Kodu

E2 arıza kodu, Airfel klimanın iç ünitesinde bulunan boru sensörünün kendisini donmaya karşı koruması olarak adlandırılır. Sensör değerlerinin kontrol ve değişimi, kablo temas kontrolleri ve iç ünite temizliği kontrolü ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Airfel Klima E3 Arıza Kodu

E3 arıza kodu,klimanın alçak basınç arızasını göstermektedir. Bu durumda gaz kaçağı kontrolü, boruların kontrolü (ezilme, kırılma vs), dış ve iç ünite temizlik kontrolü gibi kontrollerin yapılması ile çözüm sağlanabilir.

Airfel Klima E4 Arıza Kodu

E4 arıza kodu, kompresörün ısınması ile ilgili bir sorundur. Sistem basıncı kontrolü, bakır boru kontrolü ve kompresör kontrolü ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Airfel Klima E5 Arıza Kodu

E5 arıza kodu, iç ünitede bulunan boru sensör arızasıdır. Sensör değer kontrolü ve elektronik kart değişimi ile bu sorun çözülebilir.

Airfel Klima E6 Arıza Kodu

E6 arıza kodu, dış ünitede bulunan boru sensörü arızasıdır. Soketin temas dengesine ve elektronik kart değişimine göre bu sorun çözülebilir.

Airfel Klima E7 Arıza Kodu

E7 arıza kodu ise faz arızalarını göstermektedir. Dış ünite kablo kontrolleri, faz ölçer kontrolü ve elektronik kart kontrolü ile bu sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

 

Call Now ButtonŞİLE KLİMA SERVİSİ